We say HI to AI

Czyli jak zyskać na połączeniu ludzkiej wiedzy i technologii sztucznej inteligencji

Zakupy nierozerwalnie łączą się z wyborami. Który produkt z szerokiej oferty będzie najodpowiedniejszy? Zastanawialiście się jak właściwie dokonuje się proces wyboru?

HI (Human Intelligence) – nasza inteligencja

W sklepach stacjonarnych, sprzedawca obsługujący klienta wypyta go o  potrzebne informacje. Następnie doradzi i pomoże wybrać odpowiedni dla niego produkt. W takim rozwiązaniu na stałe trzeba zatrudniać co najmniej dwóch sprzedawców, dlatego sprawdza się w wysokomarżowych branżach, np. dóbr luksusowych.

W modelu samoobsługowym sklepu internetowego klient zdany jest na własne poszukiwania – filtrowanie i porównywanie ofert. Nie ma przy tym pewności czy wybrał optymalny produkt. Filtry działają zero-jedynkowo i czasem bardzo dobre produkty, minimalnie nie spełniające jednego z kryteriów (np. ceny) zostaną odfiltrowane. Rozwiązanie jest praktycznie bezkosztowe dla sklepu, a ukrytym kosztem, przerzuconym na klienta, jest czas, jaki musi poświęcić na wybranie właściwego produktu i podjęcie decyzji. Często nim do tego dojdzie, klienci porzucają zakupy niezdecydowani lub sfrustrowani.

AI – sztuczna inteligencja

W sukurs przychodzą więc rozwiązania AI działające w oparciu o dane. Prezentują automatycznie generowane rekomendacje, opracowane na podstawie podobieństwa do innych klientów lub historii zakupowej. Choć łatwe i tanie w implementacji, obarczone są jedną wadą – potrzebują relatywnie dużo danych, aby rekomendacje były trafne. 

Czym feeCOMPASS® wyróżnia się
na tle konkurencji?

Czym feeCOMPASS wyróżnia się
na tle konkurencji?

feeCOMPASS łączy zalety sprzedawcy ze sklepu stacjonarnego z rozwiązaniami AI, jednocześnie eliminując ich wady. Nasz system wykorzystuje:

informacje o potrzebach i preferencjach – zebrane i wyrażone językiem zrozumiałym dla klienta

inteligentny algorytm, który tworzy dla każdego klienta spersonalizowany ranking, w oparciu o wiedzę pozyskaną od doradców

Gwarantujemy skuteczność lepszą niż algorytmy AI przy zbliżonych kosztach funkcjonowania i oferujemy wiele dodatkowych, przydatnych funkcjonalności.